top of page

Як правильно організувати виконання

 домашньої навчальної роботи

Поради психолога

           Поради учням

 

 

  1. Складіть графік виконання домашніх завдань на основі розкладу занять, ваша домашня робота в буденні дні не повинна тривати після 21 години. Врахуйте особливості своєї нервової системи: „жайворонкам”, можливо краще прокинутися раніше та повторити домашнє завдання зранку, а „совам” краще робити це ввечері. Домашні завдання на формування навичок (задачі, вправи) краще робити в той день, коли вони були задані. Домашні завдання в усній формі можна виконувати заздалегідь, а ввечері напередодні уроку повторити перед сном.

  2. Кожному виконанню домашнього завдання повинно передувати складання плану роботи. Це сприяє налаштуванню  на роботу, дає раціонально розподілити час. Порядок виконання домашніх завдань такий: у порядку зменшення значущості та складності. Чинники значущості такі: наближення тематичного заліку чи контрольної роботи, участь в олімпіаді з цього предмета, необхідність поліпшення бала, вимогливість учителя, спосіб перевірки домашнього завдання. Треба за можливості чергувати предмети, враховуючи асиметрію мозку: після предметів логіко-математичного циклу вивчати предмети гуманітарного циклу. Деякі неважкі форми домашніх завдань можна використовувати як відпочинок. Не забувайте: кращий відпочинок – зміна діяльності. Таким відпочинком може бути віршований переклад, розфарбовування контурних карт та різні творчі роботи.

  3. Виконуючи окремі види домашніх завдань, не забувайте підключати мимовільну увагу та пам’ять. Формули, дати, імена, назви, терміни, які треба пам’ятати напишіть на аркушах паперу великими літерами та розмістіть у квартирі. Коли вчите щось напам’ять, промовляйте вголос: це включає слухову пам’ять.

 

Як виконувати домашнє завдання

1.      Беручись до виконання домашнього завдання:

а) перевір, які уроки потрібно приготувати;

б) візьми необхідні підручники й посібники;

в) розподіли час на кожний предмет;

г) обміркуй, як краще і швидше виконати завдання (склади план).

2.      Виконуючи завдання:

2.1.            На початку роботи: прочитай, що потрібно зробити; пригадай:

а) матеріал, який вивчали на уроці, повтори його за підручником;

б) поради вчителя щодо виконання завдання.

     2.2.    Під час роботи: не відволікайся, стеж за своїми діями; пиши каліграфічно, грамотно, охайно; перевір, чи ти зробив усе, що потрібно; дотримуйся часу, відведеного на виконання даного завдання.

    2.3.     Наприкінці роботи з’ясуй, чи все зробив; перевір правильність виконання; обміркуй настільки доцільно обрав спосіб виконання завдання; встанови, чи вклався у встановлений строк.

3.      Закінчуючи роботу: перевір повноту та якість виконання; перевір правильність виконання; якщо потрібно, доопрацюй; сплануй свою відповідь на уроці; визнач, що потрібно з’ясувати у товаришів, у вчителя; оціни свої успіхи і врахуй помилки на майбутнє.

bottom of page